aktualności

Strażak Agnieszka Wojciechowska dołącza do drużyny OCRA POLAND.


Obraz newsa

Nie uznaje słowa „niemożliwe”. Agnieszka Wojciechowska FCC – na co dzień strażak w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Wzięła udział w największym przedsięwzięciu sportowym w świecie umundurowanych formacji, jakim są mistrzostwa świata World Police and Fire Games – w Vancouver, gdzie ustanowiła rekord świata na ergometrze wioślarskim na dystansie 2000 metrów i kolejno w Nowym Jorku (2011), zdobywając tam dwa złote medale w tej samej dyscyplinie.
W 2015 wywalczyła pierwsze miejsce w pływaniu na dystansie 100m stylem klasycznym oraz brązowy medal na dystansie 50m również stylem klasycznym.

Agnieszka na swoim koncie ma bardzo wiele sukcesów z różnych dyscyplin sportowych – biegania po schodach, pływania, challenge OCR, a przede wszystkim FCC – Firefighter’s Combat Challenge, czyli dwiema najcięższymi minutami w życiu sportowym strażaka. Odkąd startuje, tj. od 2013 roku, nie schodzi z podium .
W Polsce nie ma sobie równych, a w Europie wielokrotnie zdobywała pierwsze miejsca. W 2014 roku na Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi wywalczyła brązowy medal w tandemach.

Osiągnięcia Agnieszki można by wymieniać naprawdę długo.
Teraz Aga sprawdzi się w drużynie OCRA Poland, jej specjalnością będzie sekcja technique.

lista aktualności